top of page

Par projektu

Projekts sekmēs Rīgas iedzīvotāju, tajā skaitā senioru cienīgāku un aktīvāku dzīvesveidu, izveidojot savstarpējās atbalsta grupas “Mentālais fitness” tiešsaistē. Lai sasniegtu šo mērķi tiks organizēti savstarpējās atbalsta grupas izmantojot metodi “Mentālais fitness”.

Metodes “Mentālais fitness” pamatus 2017.gadā izstrādāja vācu psihoterapeite Jutta Lenze un dramaturģe un motivācijas trenere no Latvijas Tatjana Meļehova. Metodes pamatā ir neirofiziologu pētījumi, kuri liecina, ka neironu (nervu šūnu) savienojumi cilvēka smadzenēs pazūd, ja netiek lietoti ikdienā. Līdzīgi ka sporta fitness ir balstīts uz dažāda veida vingrinājumiem, tāpat arī mentālais fitness paredz regulārus treniņus, tomēr ne sportojot, bet mentāli. Pie mentālās veselības veicinošajām darbībām varētu pieskaitīt: jebkura  veida kāršu spēles, lasīšanu, zīmēšanu, kā arī ēdienu gatavošanu vai makšķerēšanu. Svarīgs ir ne tas, kas tiek darīts, bet kā tas tiek darīts. Mentālais fitness ir metode, kura nepārtraukti veicina cilvēku intereses, ziņkārību, atmiņu, zināšanas un prasmes, kas savukārt stimulē neironu savienojumu funkcionēšanu. Mentālais fitness nav ārstnieciskā metode, tas ir dzīves un domāšanas veids. Mentālajam fitnesam nav kontrindikāciju. Vienīgais, kas ir nepieciešams, lai nodarbotos ar mentālo fitnesu, ir vēlme un gatavība uzzināt un izmēģināt kaut ko jaunu.

Visas nodarbības un dalība savstarpējās atbalsta grupās ir brīvi pieejamas Rīgas iedzīvotajiem. Nodibinājums ECO PARTNERS koordinēs grupas darbību un nodrošinās tehnisku un metodoloģisku atbalstu. 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

bottom of page